8. – 9. klass
- mittestatsionaarne õppevorm 3-päeva nädalas (õppetöö toimub päeval)
- e-õppe mittestatsionaarne õppevorm (õppetöö toimub Moodle õpikeskkonnas, suur osakaal iseseisval õppetööl, tundides kohal käima ei pea, kohustuslik on veebikaamera ja mikrofoniga arvuti, vajalik stabiilne internetiühendus, printeri ja skänneri kasutamise võimalus)
Mittestatsionaarsesse õppevormi 3-päeva nädalas ja mittestatsionaarsesse e-õppe õppevormi tuleb avaldus kooli astumiseks koos kõigi vajaminevate dokumentidega esitada vastuvõtuperioodi jooksul, mis avaldatakse kooli veebilehel.
Põhiharidust võivad mittestatsionaarses õppes omandada 17-aastased ja vanemad isikud.
Alla 18-aastaseid õpilasi ei võeta õppima e-õppe õppevormi.
Kui õpilane on alla 17- aastane ja rahvastikujärgne elukoht on Viljandi linn ning soovib õpinguid jätkata 8. või 9. klassis, siis tuleb esitada kooli astumisel koolivälise nõustamismeeskonna (Rajaleidja) soovitus (PGS §22 lg4).
Koolivälise nõustamismeeskonna (Rajaleidja) soovitusega õpilased saavad asuda õppima õppevormi, mille õppetöö toimub koolimajas kohapeal.
Põhikooli võivad astuda täiskasvanud õpilased (alates 18. eluaastast), kes on põhikooli lõpetanud põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava alusel.
Kui põhikool on lõpetatud põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava alusel, siis võetakse õpilane õppima 8. klassi.
10. -12. klass
Vanuselist piirangut ei ole
- mittestatsionaarne õppevorm 3-päeva nädalas (õppetöö toimub päeval)
- e-õppe mittestatsionaarne õppevorm (õppetöö toimub Moodle õpikeskkonnas, suur osakaal iseseisval õppetööl, tundides kohal käima ei pea, kohustuslik on veebikaamera ja mikrofoniga arvuti, printer ja skänner)
Mittestatsionaarsesse õppevormi 3-päeva nädalas ja mittestatsionaarsesse e-õppe õppevormi tuleb avaldus kooli astumiseks koos kõigi vajaminevate dokumentidega esitada vastuvõtuperioodi jooksul, mis avaldatakse kooli veebilehel.
Gümnaasiumi vastuvõtmise eeldus on põhiharidus või sellele vastav välisriigis omandatud haridus.
Põhikooli lõputunnistusel peab olema A-võõrkeele ja B-võõrkeele hinne.
Eksternatuur (Avaldus esitada hiljemalt 1. novembriks k.a. kooli direktorile.) Kooli lõpetamisel eksternina võimaldatakse lõpetajale kooli poolt juhendatud õppetegevust kokku vähemalt 15 arvestusliku õppetunni ulatuses. Muus osas toimub õppimine iseseisvalt.
- Eksternatuuris on võimalik õppida 9. ja 12. klassis.
- Eksternõppesse kandideerimisel ei saa sisseastujal olla rohkem, kui viies õppeaines lõpuhinne/ kooliastmehinne puudulik.
- Eksternatuuri võetakse õppima suulise vestluse alusel.
- Eksternatuuris toimub õppetöö iseseisvalt vastavalt õppija enda poolt koostatud õpiplaanile.
- Põhikooli lõpetanuks peetakse eksterni, kes on sooritanud põhikooli lõpueksamid ning aineeksamid nendes õppeainetes, milles tal puuduvad põhikooli lõputunnistusele kantavad hinded või milles tal ei ole tõendatud teadmisi ja oskusi varasemate õpi- ja töökogemuste arvestamise kaudu.
- Gümnaasiumi lõpetanuks loetakse ekstern, kes on sooritanud riigieksamid ja on sooritanud vähemalt rahuldavale tulemusele gümnaasiumi koolieksami ning aineeksamid nendes kursustes, milles tal puuduvad kursuste hinded või milles ta ei ole tõendanud teadmisi ja oskusi varasema õpi- ja töökogemuse arvestamise kaudu.
VÕTA -varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine (VÕTA).
Võimalus kasutada kirjeldustõlgi abi.
Karjäärinõustamine (9. ja 12. klassid).
Raamatukogu kasutamise võimalus.
Õppima asumiseks vajalikud dokumendid leiad siit